https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

02.01.2019   |  Anna

Dlouhotrvající akné

Dobrý den,
prosím o radu. Studentka, 24 let - již asi od 12 let mě trápí akné. Několik let jsem docházela k dermatologovi, bohužel zcela bez zlepšení. Snažila jsem se o vnitřní vyčištění orgánů - primárně ledvin, jater, plic, střev, prostřednictvím bylinek a přírodních preparátů. Vyhýbám se cukru, soli, smaženému jídlu, mléčným výrobkům, dostatečný příjem tekutin, pohyb.
Před dvěma lety jsem měla akné primárně na pravé straně tváře, pak se přemístilo na levou část. V současnosti primárně na obou tvářích, okolo pusy, čelo, lícní kosti a pod krkem. Trpí i dekolt a záda. Pleť se mi velmi silně mastí, už po 30 minutách se hodně lesknu. Používám přírodní, bio kosmetiku. Čistění pleti 2x denně. Kromě toho mi poměrně dost padají vlasy, mám neustálý pocit hladu, studené ruce. Mohla bych poprosit o Vaše doporučení? Mockrát děkuji.

Odpovědí: 1

Odpovědi terapeutů

Světlo Na konci tunelu
17. 01. 2019 19:23   |   Světlo Na konci tunelu

Dobrý den,
z pohledu TČM se většinou jedná o horko/horký toxin/vlhko v organismu (nejčastěji ve střevech, žaludku, příp.plících), což se potom dere přes kůži ven, u Vás bych takhle na dálku možná tipovala horko žaludku vzhledem k neustálému hladu, ale je to jen jeden z ukazatelů, chtělo by to důkladnější diagnostiku....TČM pracuje s bylinami, které toto patologické prostředí umí v těle napravit cíleně a efektivněji než "širokospektrální" preparáty. Dietetická opatření, která jste zahájila jsou prospěšná, ale někdy je potřeba stravování ještě doladit na míru Vaší konstituci. Doporučuji vyhledat praktika TČM ve Vašem okolí, ten provede důkladnou diagnostiku a dle toho navrhne řešení.

Jste terapeut? Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit!

Přihlásit se

Odpovědi návštěvníků

Konchedras 19. 10. 2025

Dobrý den,

akné ve Vašem dotazu vypadá na hormonální poruchu, ale také na nějaké vnitřní parazity. Nejsem specialista, ale neškodilo by nějaké endokrinologické vyšetření, vyšetření krve, alergologie…Tyto projevy mohou být jen špičkou ledovce toho, co se v těle děje. Tady není vidět žádná vazba na minulý život. Je to současný problém, který snad souvisí s nalezením sama sebe v tomto světě, svým sebepřijetím a prosazením své identity.

Přeji Vám hodně štěstí.

Konchedras


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20